Kilka słów o sobie…
Urodziłam się w 1973 roku w Krasnymstawie. Tu rozpoczęłam swoją edukację w szkole podstawowej,a później w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły. Od zawsze interesowała mnie polityka i sprawy społeczne, więc podjęłam studia na Wydziale Politologii i Nauk Społecznych UMCS w Lublinie. Skończyłam jeszcze dwa kierunki studiów podyplomowych : historię i sztukę. Wróciłam w swoje rodzinne strony, zamieszkałam w Małochwieju Małym i pracuję jako nauczycielka.
Współpraca z ludźmi ,chęć działania zawsze motywowała mnie do angażowania się w różne inicjatywy społeczne. Organizowałam dożynki, festyny zawody sportowe i wędkarskie. Tradycje rodzinne zobowiązywały mnie również do działalności kulturalnej. Dziadek,Jan Kyc był założycielem słynnej Kapeli Ludowej z Małochwieja,w której przez wiele lat śpiewałam.
Szczególnie ważnym doświadczeniem był uzyskany w wyborach mandat radnej Rady Powiatu Krasnostawskiego,gdzie mogłam aktywnie uczestniczyć w życiu samorządowym.
Jestem osobą kreatywną, mającą wiele pomysłów,a moje hobby to malowanie obrazów. Jestem szczęśliwą żoną i matką trzech synów.
Program wyborczy
Każdy gospodarz gminy musi mieć wizję i plany rozwoju oraz ludzi,którzy będą je realizować.
Zarządzanie gminą i realizowanie potrzeb mieszkańców wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego właśnie poczucie odpowiedzialności i poważne traktowanie wyborców nie pozwala mi na obietnice, których nie będę mogła spełnić,głównie z powodu wielomilionowego długu naszej gminy. Należy przeprowadzić audyt gminy ,ocenić możliwości finansowe ,przeprowadzić konsultacje społeczne i dopiero wówczas realizować strategiczne inwestycje. Dobra gospodyni najpierw patrzy ile ma pieniędzy w portfelu, a później decyduje na co je wydać.
Urząd Gminy
Na urząd wójta patrzę jak na menadżera, który kieruje pracą urzędu i zabiega o inwestycje, fundusze i uczestnictwo w programach rządowych.
Urząd gminy,sprawnie,szybko oraz fachowo obsługuje interesantów,dlatego jeden dzień w tygodniu,urzędnicy będą pracować do godz 17, tak aby wszyscy mogli załatwić swoje sprawy.
Parking przed budynkiem urzędu będzie przeznaczony głównie dla interesantów.
Inwestycje:
Wykorzystując rolniczy charakter gminy i programy rządowe należy przyciągać inwestycje z branży spożywczo-przetwórczej.
Zbudować zbiornik retencyjny ,który mógłby stać się również miejscem odpoczynku i rekreacji nad wodą dla mieszkańców gminy.
Dbanie o infrastrukturę drogową(realizacja inwestycji na drodze wojewódzkiej-842 -Zażółkiew),systematyczne udrażnianie rowów przydrożnych .
Pozyskanie funduszy na odnawialne źródła energii np. słonecznej,efektywną i ekologiczną gospodarkę odpadami.
Edukacja i kultura
Doinwestowanie szkół na remonty oraz zakup nowych komputerów do kształcenia umiejętności informatycznych niezbędnych na dzisiejszym rynku pracy.
Podniesienie wysokości stypendiów naukowych uczniów oraz wprowadzenie nowych za osiągnięcia sportowe i artystyczne.
Sale gimnastyczne w okresie jesienno-zimowym będą udostępniane bezpłatnie mieszkańcom gminy.
Remizy,wiejskie domy kultury powinny służyć mieszkańcom i stać się prawdziwymi miejscami spotkań towarzyskich,imprez kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Kultura również wymaga nakładów finansowych dlatego tam, gdzie działają lub powstaną zespoły artystyczne,koła gospodyń, młodzieży i seniorów(spotkania, festyny, dożynki,koncerty)wspomagane będą finansowo przez gminę.
Dodatkowo
Wygospodarowanie zostaną fundusze na szkolenia strażaków ochotników oraz zakup potrzebnego sprzętu
Jeżeli uważacie Państwo, że przedstawiony program jest godny uwagi to bardzo proszę o głos w wyborach 21 października. Otwiera się przed nami nowa szansa,którą musimy wykorzystać!
Jeżeli zostanę wójtem to chciałabym złożyć dwa zobowiązania :
1.W każdym miesiącu przeznaczyć 500zł dla znajdującej się w trudnej sytuacji osoby z naszej gminy oczywiście z środków prywatnych.
2.W obwodzie wyborczym, w którym otrzymam najwięcej głosów zorganizuję koncert,którego atrakcją będzie jedna z gwiazd muzyki tanecznej(również z własnych funduszy).
Jako wójt będę co najmniej raz w roku organizować zebrania z mieszkańcami wsi,aby zdać sprawozdanie ze swojej działalności.Uważam że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie rejestru interpelacji radnych, aby wszyscy mogli ocenić ich zaangażowanie i pracę.
Będę wójtem,który słucha ludzi,rozmawia z ludźmi i pomaga ludziom.